stránky (nejen) hasičů

VCÚ (10) - Brandýs

14.09.2011 17:28

V sobotu 27.8. se na fotbalovém hřišti v Brandýse uskutečnil 23. ročník soutěže o Brandýské poháry, který byl zařazen (resp. jeho základní kolo) jako 10. soutěž VCÚ 2011. Po minulé soutěži na Orlici se pozornost upírala k terčům a časomíře. Problém byl v kabelu a nadlehčování válečku. Závady byly odstraněny a nad válečky přidána pojistka, takže váleček mohl být z čidla pouze "odsunut." Časomíra se opravdu zastavila vždy až po shození obou válečků ze spínací desky. Zda-li čas včetně signalizace prvního terče věrně odpovídal skutečnosti lze zpochybnit až zpětně podle videa a věřme, že to bylo pro všechny stejné.
Obě kategorie se běhaly zároveň, mužská z levé základny na 3B a ženská z pravé na 2B. Mužská soutěž začala neúspěchem jednoho z favoritů. Jeden z proudů Bystřeckého "áčka" nechytil kotouč a nenasazená proudnice znamenala čas 30,87 a první nebodovanou příčku, ale postup do vyřazovacího pavouka proti vítězi základního kola. Naopak povedený pokus předvedl Letohrad, který za 18,66 i s drobným prostřikem na levém proudu bral 3. příčku. Tím stanovili cíl v boji o celkové prvenství Orlici, která však předvedla výborný výkon a časem 18,04 základní kolo vyhrála. To my měli skromnější cíl - zaběhat si a pořádně "protáhnout" novou neodzkoušenou mašinu. Kvůli zranění pravého proudaře jsme si půjčovali a "Honzin" si s námi opravdu zaběhal :-)... Pokus v základním kole byl ovlivněn drobnou chybičkou vzadu a čas 18,83 bral konečnou 4. příčku. Páté místo obsadily Kunčice "C" s časem 19,07 a nenechali nás tak příliš stáhnout bodový rozdíl. O medailovou příčku nás posledním pokusem připravil Lanšperk, který za čas 18,39 bral stříbro a pomohl tak Orlici zvětšit bodový rozestup.
Do základního kola žen nastupovaly první Rotnecké holky, které si také musely pro zranění levé proudařky půjčovat. I Vlasta (Letohrad) si s holkama, jak ona říká, "zatrénovala" docela dost :-). Držitelkám poháru z loňského ročníku se však jako loni "bodované" kolo příliš nepovedlo. Po chybce na rozdělovači dosáhly času 20,11, za který by sice loni vyhrály, ale letos to stačilo pouze na 7. místo. Holky však již body příliš neřešily a jak před závodem žertovaly, chtěly "maso" (za první místo byla kýta). To jiným šlo o body více. Kunčice obsadily 4. místo s časem 19,45. Třetí příčku získal Lanšperk za 19,23. Druhé místo a deset bodů si odvezl Letohrad za 19,11. Premiérového vítězství v tomto ročníku ligy se již s "uzdravenou" mašinou dočkala děvčata z Rybné, kterým se zde v základních kolech dařívá a za čas 19,06 si odvezla 12 bodů. Poprvé v letošní sezoně (vyjma podmáčeného Bystřeckého závodu) klopýtlo suveréně vedoucí družstvo z Orlice. Pravý proud měl menší problém se spojem a sestřik z větší dálky zastavil časomíru na hodnotě 19,68 (LP - 17,96 nejrychlejší sestřik dne), za kterou holky získaly 5. místo.
Levá dráha byla zkrácena a na řadu přišel vyřazovací pavouk. První začínalo osmifinále mužů a hned první souboj byl paradoxně tím nejtvrdším. Vítězové z Orlice se utkaly s šestnáctým Bystřecem "A." Časy obou družstev byly pod 16s, ale postoupila rychlejší voda kluků z Orlice. Dalším zajímavým soubojem bylo střetnutí Mostku a Bystřece "B", kdy ve prospěch Mostku rozhodl rychlejší sestřik. My se střetli s týmem Dolních Libchav. Náš pokus byl rozběhnutý velice rychle a i přes obrovský prostřk levého proudu jsme postoupili dál. Našim dalším soupeřem byly Kunčice "C," které zdolaly Vysoké Mýto. V dalších soubojích porazil Lanšperk Nepomuk, Nekoř Horní Třešňovec, Letohrad Dolní Čermnou a Dolní Třešňovec Brandýs.
Čtvrtfinálové pokusy žen nabízely také kvalitní podívanou. Česká Rybná porazila Turov a Lanšperk vyřadil Dolní Třešňovec. V krásném souboji rivalek "přes řeku" porazila Orlice Kunčice. Rotnecké holky nastoupily proti Letohradu a musely tak pro půjčování "sáhnout jinam." Čtvrtfinálový pokus si s nimi zaběhla Míša Vacková. Pěkný pokus zakončený šlušným sestřikem rozhodla ve prospěch Rotneka dřívější voda.
Náš čtvrtfinálový souboj se zdál být po zaváhání na koši rozhodnutý, ale proudaři Kunčic chybovali při sestřiku válečkových terčů a my se štěstím postoupily o pět setin sekundy! Soupeřem pro semifinále se nám stal Mostek, který zdolal Orlici, která "nenasadila proudnici." Do druhého semifinále postoupil Lanšperk přes Nekoř a jejich soupeřem se stal Letohrad, který vyřadil Dolní Třešňovec a to i přes to, že pro pavouka "využíval služeb zadku" žen z Letohradu-Orlice. Holky si tak opravdu vydatně zatrénovaly :-)
Hned dalším útokem nastoupily za ženy proti vítězkám z Rybné. Opravdu pěkný souboj, který byl navíc "zpestřen levitujícím" trojákem na straně Rybné, rozhodly pro Orlici rychlejší výstřiky (i díky vyššímu tlaku ve vedení :-)) a rychlejší sražení terčů. Rotnecké holky nastoupily proti Lanšperku opět s Vlastou na levém proudu a další povedený pokus (cca 18,50) znamenal postup do finále.

Náš semifinállový pokus proti Mostku byl z našich útoků nejrychlejší. Výstřik těsně nad hranicí 14s a výborný sestřik posunul i mužské družstvo v žluto-zelených dresech do finále. Soupeřem se stalo družstvo Letohradu, které opět s dívčí výpomocí vyřadilo i Lanšperk!
V boji o bronzovou příčku v ženské kategorii zvítězila Česká Rybná a na řadu přišlo finále. Holky nastoupily k pokusu s vědomím, že jestli to někdy nemá cenu šetřit, tak teď... Útok se opět povedl! Nepatrně rychlejší voda a rychlejší výstřik, který proudařky neprostříkaly a světlo se tak rozsvítilo na pravé dráze! Holky vyhrály vytouženou kýtu a pohár mohly odvést zpět do vitrínky, kde byl ještě ráno.

Mužský bronz získal Mostek. Zbýval už jen poslední krok k završení hektického Rotneckého vyřazovacího dne a nutno přiznat, že Letohrad si do finále férově ponechal ženský "zadek." I tak dosáhl krásného času těsně nad hranicí 16s a my museli předvést téměř totožný útok jako v semifinále (výstřik 14,3), abychom uspěli. Povedlo se, a tak Rotnek dosáhl prvního "doublu" na ligových závodech i když "jenom" v pavoukovi. Ale cíle byly splněny. Zaběhali jsme si dosyta, mašina se proběhla 9 krát a masa jsme vezli dokonce dvě :-) Na závěrečné rozlučkové akci bude v Rotneku opravdu bohaté menu J

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.