stránky (nejen) hasičů

VCÚ 2013 (2) - Horní Třešňovec

02.06.2013 08:39

Měsíc po pořadatelské "blamáži" ve Vysokém Mýtě pokračovala liga v sobotu 1. června na fotbalovém hřišti v Horním Třešňovci. Pořadatelům počasí opravdu nepřálo. Propršelo pár dní před závody a v den samotných závodů byla zima a také se schylovalo k dešti. O to větší uznání si pořadatelé zaslouží. Dráha byla na drsné podmínky výborně připravená, závodníci i diváci mohli využít kvalitní kryté zázemí a cenový fond byl již tradičně nejlepší v celém seriálu VCÚ. Možná o to více mrzela "kaňka na závěr."

Již od začátku soutěže padaly i přes chladné počasí a podmáčenou dráhu kvalitní časy. Bystřec A dosáhl času 22,06 což stačilo na třetí místo. Jako sedmí šli na start muži z Kunčic v označení "C" a předvedli něco, co VCÚ ještě neviděla. Výstřik pod 16,5 na nástřikové terče a výborný nástřik zastavil časomíru na hodnotě 19,76. Kluci si zaslouží obrovské uznání a gratulaci!!! Tento "superčas" stačil s náskokem téměř dvou vteřin na vítězství v závodě a znamenal by pokoření ligového rekordu, ale...
Již zobrazený čas rychlejšího pravého terče 18,81 byl "k neuvěření", zvlášť když se terče rozsvítily stejně a levý proud od nasazení na díru neuhnul. Ještě "úžasnější" byl nástřik pravého proudaře Lukavice snad prvním dotekem vody s dírou pravého terče. Náš trochu šetřený útok byl završen špatným nástřikem na levé straně a čas 24,83 stačil až na desáté místo, ale čas pravého terče 20,73 byl úžasný. Parádní útok předvedlo kunčické "béčko." Výsledný čas 21,42 bral sříbrnou příčku, jen další "supernástřik" na pravém terči 18,90 byl již více než neuvěřitelný. Hlavní rozhodčí to však nechávalo klidnou a žádný regulérní protest od závodních družstev nepřišel, tak se běhalo dál... Čtvrté místo obsadil Mostek za 22,28 (PP-20,75) a pátou příčku Bystřec C za 23,37 (PP-20,89).

Ženám již začalo pršet, ale kdo čekal přílišnou opatrnost a špatné výkony, ten se nedočkal... První šly na start domácí a časem 22,60 určitě překonaly svoje očekávání a nakonec skončily druhé. Hned další pokus byl nakonec vítězný. Letohrad nastříkal za 22,25. Třetí šla na start děvčata z Červené, jako obhájkyně loňského vítězství. Opatrnější pokus, ale zakončený výborným nástřikem zastavil časomíru na hodnotě 22,87 a bral bronz. Čtvrtá skončila Česká Rybná za čas 23,48. Pátý Lanšperk s časem 23,97. Suverénky loňské sezony z Orlice měly parádně rozběhnuto, ale "roztrhaný" proud znamenal delší nástřik a za čas 24,24 až šesté místo.

Poté se již tradičně běhalo promíchané finále o uzenou kýtu pro první tři družstva obou kategorií. U mužů zvítězily Kunčice B a u žen Letohrad.

Během finále se však začal diskutovat problém s neodpovídajícím množstvím vody v nástřikovém terči a proběhla výměna baterie napájející terče. Problém byl následně eskalován a radou VCÚ také dořešen. Po vyjádření časoměřiče, že terče nemusely fungovat správně a že neví, kolika pokusů se to týkalo, nebyly výsledky započítány do celkového hodnocení ročníku 2013.
Rozhodování o uznání výsledků soutěže na jejícm konci nemůže být zcela objektivní (ač každý tvrdí, že ano) a je dosti nešťastné. Rozhodnout se mezi tím, jestli defakto "poškodit" všechna družstva, kterým se útok povedl, popřípadě i to vlastní, anebo dál tolerovat nespolehlivé terče, které jsou přes veškeré výtky dál používány, není zrovna příjemné. Pocit hořkosti zůstane vryt hodně hluboko do paměti.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.