stránky (nejen) hasičů

VCÚ (4) - Bystřec

08.07.2011 15:56

 

V neděli 3.7. pokračovala VCÚ již svým čtvrtým kolem, soutěží Bystřecký pohár, která byla také zařazena do VCHL. Pro schůdnost pravidly pořadatelé museli přihláškami účastníky rozdělit do jednotlivých lig (případně družstva, která chtěla bodovat do obou hasičských seriálů). Myšlenku porovnání kvality většího množství družstev a více kvalitních výkonů nabouralo pořadatelům počasí. Vydatný déšť během noci před soutěží a během celé soutěže hodně poznamenával kvalitu dráhy, která se každým dalším pokusem zhoršovala. Družstva musela běhat hodně obezřetně, a i přesto se vyskytlo několik drobných zranění po pádech a jedno ošklivě vyhozené koleno. V dešti nebylo příjemné ani sledovat dění na dráze, a tak se budu věnovat pouze VCÚ. Ty nejlepší časy mužské kategorie padly hned zpočátku soutěže. Vítězný čas 17,91 zaznamenala hned dvě družstva, Letohrad-Kunčice "B" a Letohrad, který si tím upevnil i průběžné vedení. Těsné třetí místo obsadilo domácí "áčko" za 17,93. Čtvrté místo a 13 bodů ukořistili muži z Letohradu-Orlice za 18,52 těsně před Kunčickým "céčkem" s časem 18,53. Náš pokus byl poznamenán nenasazenou proudnicí na pravém proudu (LP - 18,39) a výsledný čas 23,61 stačil na 12. okresní místo.

Soutěž žen již probíhala na hodně rozmočené dráze a především příběh k základně byl již spíše bláto, než-li tráva. Nejlépe se s těžkým terénem vypořádala děvčata z Letohradu-Kunčic a za čas 19,33 urvala pro sebe již druhé vítězství. Druhé místo získal Letohrad za 19,58. Pokus Letohradu-Orlice byl poznamenán podklouznutím béčkařky a pozdním spojením céčkového spoje lévého proudu, který tak byl trochu kratší, než by bylo potřeba. Po následném prostřiku se časomíra zastavila na hodnotě 19,94, ktará stačila na 3. okresní místo. Podobný průběh s podsmeknutím měl pokus České Rybné, kde však neroztažená béčka znamenala kratší oba proudy a s úsilím zisku jednoho bodu dokončený pokus za 53,12. Pokus Rotneckých holek byl také podobný, jen místo podklouznutí byla na vině až napotřetí zapojená proudnice levého proudu a velký prostřik z dálky (PP-19,03). Výsledný čas 20,85 bral šesté místo ve VCÚ.

Důkazem, že v neděli vládlo počasí, byl brutální liják během závěrečného nástupu, který tak byl přesunut pod stan a pro ocenění chodil pouze jeden zástupce družstva. Pokračování ligy je hned za dva dny na závodišti v Mladkově...a snad za příznivějšího počasí.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.