stránky (nejen) hasičů

VCÚ (5) - Mladkov

14.07.2011 16:32

Týden plný požárního sportu pokračoval hned v úterý 5.7. na hasičském závodišti v Mladkově. Oproti nedělnímu závodu panovalo slunečné počasí a kvalita dráhy tak byla o poznání lepší. V Mladkově se tradičně běhalo na dvě kola ze dvou základen. Hned první pokus Bystřece "A" za 17,42 by stačil na vítězství v dnešní soutěži, ale kluci se v druhém kole ještě zlepšili na konečných 17,24. Obrovským překvapením byl útok kluků z Dolního Třešňovce. Ti si v prvním kole výrazně vylepšili osobní rekord a za čas 17,88 si odvezli druhé místo. Třetí skončili muži z Lanšperka za čas 18,17 z prvního kola. Čtvrtí se umístili muži z Orlice za 18,34 také ze "zajišťovacího" pokusu a těsně páté se umístilo družstvo Bystřece "B" za 18,35. Druhé kolo již těmto družstvům zlepšení nepřineslo. Po vítězství v Bystřeci bylo účinkování v Mladkově určitě zklamáním pro průběžně vedoucí družstvo Letohradu, kde v prvním pokusu levému proudu vypadl celý kotouč a v druhé kole pravý proud "umyl" terč a výsledný čas 19,16 bral 12. místo. Náš první pokus byl poznamenán "nesladěním" strojníka s mašinou a sestřik v čase 18,99 byl "slabým" zajišťovacím pokusem. V druhém kole se žel nezadařilo "vzadu" a nenasazený košík nechal v platnosti čas z prvního kola, který stačil pouze na 11. místo.

Jestli se od mužské kategorie čekalo víc, tak ta ženská více předvedla. Hned první pokus holek z Orlice byl poslaný hodně rychle a jen zakopnutí o hadici pravého proudu pokazilo výsledek 31,12. Čas rychlejšího sestřiku po přepnutí časomíry bral dech LP-16,60. Rotnecké holky šly na start jako třetí a opět v nuceně pozměněné sestavě, tentokrát s Luckou Rálikovou na pravém proudu. Poklidný ale přesto velice rychlý pokus však proudařky prostříkly a výsledný čas 18,68 sice znamenal jejich nejlepší nefinálový pokus vůbec a loni by zde za něj vyhrály, ale v dnešní konkurenci to nebylo dost. V jakých časech se bude bojovat o vítězství ukázalo hned další družstvo Letohradu, kdy po neuvěřitelném sestřiku pravého proudu ještě při zákleku zůstalo na časomíře svítit 17,78. Že ani to nebude stačit na vítězství však ukázala děvčata z Orlice v druhém kole. A kdo tvrdil, že se rekord z Mýta už letos neposune, ten se spletl. O fous pomalejší pokus od zadu než v kole prvním, ale o to přesnější vepředu schodil terče v čase 17,09 a holky si tak připsaly další vítězství a dalších prémiových pět bodů za pokoření dosavadního rekordu. I druhý pokus Rotneckých holek byl poměrně rychlý a vypadal slibně, ale opět rozpadnutý kotouč pravého proudu a následné prostřiky z větší dálky zastavily časomíru na hodnotě 18,85, čímž čas z prvního kola nevylepšily a ten bohužel nestačil ani na bednu. Před holky se dostalo ještě družstvo Kunčic za 18,12 a následně i Lanšperk díky akrobatickému sestřiku v pádu na pravém proudu za 18,06. Pro holky to byl určitě nejpovedenější závod sezony, ale s 5. místem spokojeny nebyly.

Přestávku před vyhlášením ještě vyplnilo finále, které u mužů vyhrál Bystřec "B" a u žen Lanšperk. Liga pokračuje hned za tři dny v Dolním Třešňovci na nástřikokvé terče.