stránky (nejen) hasičů

VCÚ (7) - Rotnek

20.07.2011 16:07

 

Opět po roce se v sobotu 16. července změnila rotnecká tréninková dráha na jeden den v závodní, aby se zde uskutečnil 2. ročník Rotneckého poháru zařezeného do VCÚ 2011. Jinak zcela opuštěná louka se pod rukama místních hasičů a dalších místních pomocníků proměnila ve stanové městečko s občerstvrním a útočiště pro 21 družstev mužů a 12 družstev žen. Oproti premiérovému ročníku pořadatelům přálo počasí a celou sobotu bylo slunečno bez jediné kapky deště, a tak se mohli všichni těšit na krásné závody s co možná nejlepšími výkony.

Jak bývá zvykem, jako první se na start postavilo domácí družstvo. S lehkými známkami nervozity a za bouřlivého povzbuzování diváků se rozběhlo proti sklopným terčům. Pokus bez větší chybky spustil potlesk publika a rozzářil úsměv na tvářích domácích závodníků. Čas 17,74 který zůstal svítit na časomíře znamenal samozřejmě vedení, ale také první "Rotneckou sedmnáctku," vylepšení osobního rekordu a také vylepšení rekordu dráhy, ikdyž to pouze na krátkou chvíli. Hned jako druhý se na start postavil Letohrad a dal 17,40. Nebezpečně vypadal také třetí pokus v podání Kunčického "céčka" ale trochu delší sestřik po smyčce na béčkách znamenal čas 18,69 a konečnou 6. příčku. Zato čtvrtý pokus v podání Letohradu-Orlice již opravdu nebezpečný byl. Velice rychlá voda a sestřik s velkou porcí štěstí lévého proudaře stanovil vítězný čas 17,05 (PP-16,94 - nejrychlejší terč). Tento čas ustanovil nejen nový rekord místní dráhy, ale také nový rekord VCÚ, za čož kluci získali 5 prémiových bodů a dotáhli vedoucí Letohrad na rozdíl 4 bodů. Bednu jsme ještě chvíli drželi, ale jen do pokusu Bystřece "A." Jejich čas 17,64 bral třetí místo. Náš čas byl ještě v ohrožení při pokusu Lanšperku, ale lehký prostřik a 18,09 bralo "až" 5. místo, a tak jsme mohli oslavovat 4. příčku na domácí dráze a naše letošní nejlepší umístění.

I ženskou kategorii odstartovala domácí děvčata a také ona se s nervozitou výborně poprala. Výsledný čas 18,21 znamenal také nový osobní rekord a také nový rekord dráhy. Tento čas odolal pokusu Letohradu, kde nezapojené béčko na rozdělovač znamenalo čas 31,97 a 9. místo, pokusu Lanšperku v čase 19,65 (5. místo) i pokusu Horího Třešňovce v čase 18,48 (4. místo). O vedení je připravilo až sedmé družstvo na startu a to průběžně vedoucí děvčata z Letohradu-Orlice. I tímto pokusem byla v ohrožení sedmnáctivteřinová hranice (LP-16,83 - nejrychlejší terč), ale druhý terč stanovil vítězný čas a nový rekord místní dráhy na hodnotu 17,27.

Obrovské vylepšení osobního rekordu ještě předvedla děvčata z Letohradu-Kunčic s vypůjčenou Helčou Hrdinovou na pravém proudu. Jejich výborný sestřik zastavil časomíru na hodnotě 17,37 a znamenal druhou příčku.

Oba tyto časy by ještě před Mladkovem měnily rekord, ale dnes znamenaly "až" druhý a třetí nejrychljší čas této sezony. Orlice tak slavila první "double" a Rotnecké holky letošní první "bednu" a to doma!

Pro pobavení ještě nejlepší družstva běhala finále se startovní čárou umístěnou ze směru dráhy. Nejsložitější úlohu tak měl zadek, který musel nějak vyřešit oběhnutí mašiny. S tímto úkolem si v mužích nejlépe poradili Orličtí ve výborném čase 16,22 těsně před Lanšperkem (16,24). V ženské kategorii zvítězila domácí děvčata za krásných 18,82 o jedinou setinku sekundy před Letohradem-Orlicí.

V krásném počasí padaly až nečekaně kvalitní časy a u "řeky" se pak slavilo ještě dlouho do noci :-)

Před přestávkou liga pokračuje příští sobotu na asfaltě v České Třebové.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.