stránky (nejen) hasičů

VCÚ (8) - Česká Třebová

27.07.2011 09:56

 

V sobotu 23.7. proběhl v České Třebové již 8. závod letošního ročníku VCÚ. Na Novém náměstí se nabíralo opět proti mírnému kopci a družstva útočila proti sklopným terčům, ale nezvykle po asfaltové silnici. Závodníci tak musí být hodně opatrní a to nejen proti případným pádům, ale také při zákleku, protože proudnici nelze zapřít do trávy a případný prudký doklek kolenem dosti bolí. Další komplikací jsou obrubníky, které představují pro závodníky v případě pádu opravdové nebezpečí a pro hadice možnost se zastavit nebo zalomit. Podmínky jsou však pro všechny stejné, a tak záleží jen na závodnícíh, jak se s nástrahami úzké vozovky vypořádají.

V mužské kategorii byly pokusy favoritů doprovázeny velkými prostřiky na jednom z proudů. Nejdříve šel Letohrad a po uzlu na levém proudu dosáhl času 18,40 (PP-17,58), který nakonec stačil na 3. místo. O dvě setinky lepší byl s vyrovnanějšími sestřiky Bystřec "B." Čtvrtou příčku obsadil Lanšperk za 18,58 také po prostřiku na pravém proudu (LP-17,73). Na pátém místě skončily Kunčice "C" po prostřiku na pravo za 18,91. A když i Bystřecké "áčko" prostříkalo až na 19,91 a 10. místo (PP-16,86), tak se z překvapivého, ale vyrovnanými sestřiky zaslouženého vítězství mohli radovat muži z Brandýsa za 18,22. My jsme šli na start jako poslední, a tak jsme věděli, kolik by bylo potřeba dát na vítězství, ale náš pokus byl žel zmařen neroztažením a nespojením béček a po následném vyndání koše z kádě jsme tak dosáhli našeho prvního NP v této sezoně.

Ženská kategorie byla ovlivněna obrovkým rozpůjčováním družstev, a tak na dráze bylo k vidění spousta pestrobarevných kombinací dresů. Hned po domácích (43,04) se na start postavila Rotnecká děvčata (s Míšou v dresu České Rybné), ale jejich poklidný pokus pokazila zalomená hadice levého proudu. Proti slabšímu tlaku vody se levému terči dolů opravdu nechtělo. Výsledný čas 23,75 stačil pouze na 9. příčku a bral jediný bodík. I obě průběžně vedoucí družstva nebyla kompletní. Orlice si musela půjčovat pravý proud, ale i přesto trefila 17,75, čímž si zajistila další vítězství a také stanovila nový rekord třebovského náměstí v kategori žen. I sousedky z Kunčic si půjčovaly proudařku na pravou stranu, ale ani jejich pokus tím nebyl výrazně ovlivněn a čas 18,62 bral bronz. Stříbrnou příčku a svůj letošní nejlepší výkon předvedl Horní Třešňovec, kdy výborně trefenými terči dosáhl času 18,51 a získal 10 bodů. Čtvrté místo obsadila Česká Rybná s opravenou a nevyzkoušenou mašinou, půjčenou béčkařkou ve vlastním dresu :-) a Pájou na pravém proudu dosáhla času 19,26. Páté skončili ženy z Dolního Třešňovce za 20,44, po "prokoučovaném" protestu Turova.

V Třebové se jako zajímavost běhá finále o kýtu, ale netradičně družstev s třemi nejhoršími platnými časy v obou kategoriích. V mužské kategorii zvítězil Bošín za 17,09. V ženské kategorii Rotnecké holky, tentokráte pro změnu s vypůjčenou strojnicí z Rybné :-) a časem 18,71 si daly osobák na místním asfaltu.

Po čtyřtýdení pause liga pokračuje proti těžším sklopkám na Orlici a pro rozběhání hned dvoupokusovkou....

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.