stránky (nejen) hasičů

VCÚ - Horní Třešňovec

14.06.2009 17:11

V Jamrockovém víkendu (sobotu 6.6.) proběhl v Horním Třešňovci třetí závod seriálu VCÚ. Běhalo se za proměnlivých povětrnostních podmínek, což na nástřikové terče nebylo pro závodníky nic příjemného a ať byl pokus "zezadu" jakkoli povedený, vždy se rozhodoval na terčích. I muži zde běhli na zkrácené dráze 2B, a tak bylo startovní pořadí proházeno s děvčaty.První pokus na bednu předvedli kluci z Kunčického "Béčka", kteří zaostali za svým loňským vítězným časem téměř o dvě a půl vteřiny, ale za podmínek, které letos v Třešňovci panovaly, stačil čas 22,29 na třetí příčku (loni by skončili na chvostu první desítky). Kluci si navíc spravili chuť v proházeném finále, ve kterém zvítězili. Družstvo Letohradu se vrátilo k ověřené proudařské dvojici a jejich čas 22,06 byl vedoucím téměř až do konce soutěže, než se na start postavili borci z Bošína. Vyrovnaný nástřik obou proudařů (a to i za silného bočního větru) zastavil časomíru na hodnotě 21,98. Kluci si tak připsali první umístění na bedně a hned zlaté. Navíc se tím ujali vedení v soutěži, protože Vysokému Mýtu se nepovedl nástřik na pravém proudu a Kunčické "Áčko" běželo v značně improvisované sestavě, kdy jinak béčkař Roman Šlezingr si vyzkoušel nepříjemnost nástřikových terčů na vlastní kůži jako pravý proud. Jeho čas 26,92 bral poslední bodované místo. Třeba bude mít pro kluky získaný bod na konci soutěže cenu zlata :-) Čtvrté místo obsadilo družstvo z Mostku a páté místo obhájci celkového vítězství Bystřec A. Náš pokus za silného protivětru byl mizerným nástřikem odsouzen k neúspěchu. Levý proud kvalitně umyl desku nástřikového terče a čas 26,48 bral tři body za 13. místo.

I soutěž děvčat se rozhodovala nástřikem, a přestože byl Rotnecký pokus "zezadu" nejrychlejší, po prostřiku na levém proudu bral čas 30,13 třetí. místo. Druhé místo obsadilo družstvo z Horního Třešňovce, které mělo nejrychlejší individuální nástřik (Černovírsko-Libchavská Markéta Krejsová PP - 23,35), výsledný čas 28,46 však stačil pouze na příčku stříbrnou. Již druhé vítězství v řadě zaznamenaly holky z Dolního Třešňovce. Jejich decentní pokus i s proklouznutím na pravém proudu u nástřikové čáry zastavil časomíru na hodnotě 27,27. Čtvrté místo obsadila Česká Rybná a páté se umístily holky z Letohradu-Orlice, které navíc po odstoupení Červené a Rybné porazily v útocích proházených postů oba Třešňovce a finále vyhrály.

Seriál po nucené pause pokračuje 27.6. v Černovíře opět na nástřikové terče.