stránky (nejen) hasičů

VCÚ - Lanškroun

17.09.2009 12:20

V sobotu 5. září proběhl na závodní dráze vedle hasičské zbrojnice v Lanškrouně již desátý závod letošního ročníku VCÚ a případný úspěch, či neúspěch již mohl hodně napovědět o pořadí na stupních vítezů.Vedoucí duo Bystřec A vs. Bošín se opět utkalo v těsném souboji, který se rozhodoval u nástřikových čar. Proudaři Bystřece zaváhali a čas 18,32 dal šanci Bošínu, který ji využil a časem 18,24 obsadil třetí místo. Tím se ujal celkového vedení a získal jeden rozdílový bod. Kunčice B se po Brandýském neúspěchu nevzdaly, svůj pokus dokončily v čase 17,92, čímž obsadily 2. místo, a nepatrně tak stáhly náskok vedoucího dua. Ještě o setinku rychlejší byli muži z Vysokého Mýta, jejichž čas 17,91 znamenal vítězství. Rotnek, který již běžel ve své klasické sestavě, zastavil časomíru na hodnotě 18,82 a obsadil sedmou příčku. Na konci soutěže běželo prvních pět družstev mužů finále na 2B a bylo se na co dívat. Družstva Bystřece, Kunčic a Mýta se dostala pod hranici 16s a vítězné Vysoké Mýto dalo 15,04, což je půl vteřiny pod hranicí oficiálního rekordu ligy a nejrychlejší pokus na 2B, který na ligových soutěžích zaběhlo družstvo z Ústeckého okresu. Pod Lanšperkem se možná budou dít věci :-)

V ženské kategorii se odehrává ještě vyrovnanější souboj mezi Červenou a Horním Třešňovcem. Dříve šel na start Horní Třešňovec, který dokončil v čase 19,77. Holky z Červené poté odběhly poklidný pokus korunovaný výborným sestřikem a čas 18,62 znamenal jak vylepšení jejich oficiálního maxima a stanovení rekordu Lanškrounské dráhy, tak hlavně zisk prvního místa. Do vteřinové mezery se žádné další družstvo nevmáčklo. Nadějné pokusy Turova (3. - 20,08), Dolní Třešňovce (4. - 20,44.) a Letohradu (8. - 21,31) zkazil prostřik jedné z proudařek. U České Rybné nastal problém na koši a čas 21,13 stačil pouze na sedmé místo. Ve finále si pozici Rotnek s Horním Třešňovcem vyměnily, ale tentokráte s rozdílem 4 setin sekundy. Po této soutěži měla obě první družstva stejný bodový zisk 79b a drama dále pokračuje.